• Exkurzia v Mozartovom dome vo Viedni

• V pondelok 20.5.2024 sme ukončili Viedenské hudobné exkurzie s absolventským 7. ročníkom. Zavítali sme okrem Domu hudby aj do Mozartovho domu, ktorý je jediným zachovaným príbytkom W. A .Mozarta a jedinečným zážitkom zoznámiť sa s Mozartovou okúzľujúcou osobnosťou. Rozsiahla prezentácia priniesla najvýznamnejšie diela a obdobie životnej dráhy W. A. Mozarta. Mozartov dom doslova ponoril návštevníkov do Mozartovho sveta s jeho výnimočnou genialitou a kreativitou, jeho rodinou, priateľmi aj protivníkmi vo Viedni.

• Slávik Slovenska 2024

• Dievčatá si krásne a s radosťou zaspievali na okresnom kole - Slávik Slovenska 2024

Veronika Novotná 1.kategória

Soňa Marozsová 2.kategória

Klára Masaryková 3.kategória obsadila 3.miesto

• 🥇🥈Úspešná výprava v Bojniciach

• Úspešná výprava v Bojniciach, ktorá nesie ceny zo SaxoKlarinetiády. Hugo Seko - zlaté pásmo, Eva Sýkorová - druhé miesto v striebornom pásme a prvé miesto v zlatom pásme Patrik Puhovich.

Srdečne blahoželáme aj našej kolegyni Lenke Balážovej za prípravu žiakov a Anne Kozlovej za klavírnu korepetíciu žiakov.

• Hudobná exkurzia so žiakmi 4. ročníka Hudobnej náuky

• 13.5.2024 - Hudobná exkurzia so žiakmi 4. ročníka Hudobnej náuky v Dome hudby vo Viedni.

Dom hudby z pohľadu našich návštevníkov  vyznel ako moderné interaktívne múzeum zážitkov, ktoré poskytlo možnosť zažiť hudbu v celom svojom rozsahu. Zaujímavé boli jedinečné interaktívne inštalácie, vzácne historické dokumenty, rôznorodé druhy zážitkov.

14.5.2024 - Hudobná exkurzia so žiakmi 6.ročníka Hudobnej náuky pod názvom  Hudobná Bratislava

Bratislava je bohatá na hudobné osobnosti a podujatia, ktoré sa tu kedysi uskutočnili a zároveň mesto  bolo poctené mnohými významnými návštevami velikánov hudobného sveta či už skladateľov, alebo interprétov. Mnohí z nich práve v Bratislave odštartovali svoju hudobnú kariéru. Žiaci si rozšírili svoje vedomosti a utvrdili sa v tom, že Bratislava bola ozaj vyhľadávaným miestom hudobných skladateľov a významných interpretačných osobností..

Obe exkurzie boli so sprievodným slovom pani Z. Godárovej. a zúčastnili sa ich žiaci z tried pedagógov Mgr.art.D. Mintalovej, Mgr. K. M. Filipkovej a Mgr. V. Szakála.

• PinkSong 2024 🎶

• 13. ročník interpretačnej celoslovenskej speváckej súťaže 26.4.2024

Júlia Eliášová - Strieborné pásmo (Klasický spev, kategória 4A)

Michaela Sláviková - Strieborné pásmo (Populárny a muzikálový spev, kategória 2B)

Tereza Laciková - Strieborné pásmo

(Populárny a muzikálový spev, kategória 3B)

Barbora Kubranová - Bronzové pásmo

(Populárny a muzikálový spev, kategória 3B)

Srdečne blahoželáme za tento veľký úspech aj pedagógom, ktorí pripravovali žiakov na toto podujatie: Monika Smolková a Lucia Májeková.

• Chlumeckého 10