• Výtvarný odbor

Vo výtvarnom odbore vyučujeme kresbu, maľbu, grafiku, modelovanie a práce s rôznym materiálom. Vďaka štúdiu týchto predmetov sú žiaci pripravení umelecky vyjadriť vlastné nápady a myšlienky so schopnosťou zdôvodnenia svojho výtvarného prejavu. Znalosť dejín výtvarného umenia dodáva žiakovi nadštandardnú úroveň všeobecného vzdelania.

Techniky

Kresba -  materiál: ceruza, tuš, uhoľ, rudka, kombinácia materiálov.

Maľba - akvarel, tempera, acryl, olejomaľba, polomastný pastel, suchý kriedový pastel.

Grafické techniky - tlač z výšky - linoryt, tlač z hĺbky - suchá ihla.

Dekoratívne činnosti - textilné formy aplikácií, koláže, kombinované techniky, šitie, základy tkania, batikovanie.

Modelovanie - modelovanie - hlina, modelovacia hmota, kašírovanie.

Šperk - práca s drôtom, korálkami, modelovacou hmotou.

Architektúra - základné znalosti s koncepciou interiéru a exteriéru.

Dizajn - návrhy spotrebných predmetov, voľné tvarovanie, vytváranie nových foriem, práca s papierom.

Dejiny výtvarného umenia - základný prehľad slohov a štýlov, osobností výtvarného umenia.