• Koncerty a vernisáže 2018/2019

klavírna spolupráca: Martin Suroviak

Pedagógovia výtvarného odboru ZUŠ sv. Cecílie
            akad. sochárka Marcela Lovišková
            Študovala na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave odbory keramika a reštaurovanie drevenej plastiky. V štúdiách pokračovala na Vysokej škole výtvarného umenia v Bratislave, ktorú ukončila v ateliéri všeobecného sochárstva a taktiež v ateliéri reštaurovania. V rokoch 1982 – 1983 reštaurovala gotické články v kaplnke na Zvolenskom zámku. Od roku 1989 sa podieľa a zúčastňuje na mnohých domácich a zahraničných výsta-vách (Česko, Rakúsko, Francúzsko, Japonsko, a i.) Spolu s manželom akademickým sochá-rom Viliamom Loviškom vytvorili celý rad umeleckých diel. Realizovali mobiliár v kostole sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove, oltár v kostole Panny Márie Snežnej na Kalvárii v Bratislave. Sú autormi slovenského orloja – najväčšej drevenej sochy na Slovensku – – v malebnej dedine Stará Bystrica na Kysuciach. Realizovali sochy sv. Michala Archanjela a sv. Floriána, patróna hasičov (kameň, bronz), ktoré sú umiestnené na námestí v Starej Bystrici. S manželom akademickým sochárom Viliamom Loviškom založili ateliér Byzant a boli výtvarnými garantmi Galérie Byzant (2007 – 2012) v Bratislave. V súčasnosti peda-gogicky pôsobí v oddelení výtvarného odboru ZUŠ sv. Cecílie, zameriava sa na vyučovanie žiakov vyšších ročníkov prvého a druhého stupňa.

Mgr. Miriam Onderiková
            Študovala na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave odbor keramika, neskôr na Kunsthochschule v Berlíne. Na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave študovala vedu o výtvarnom umení, doplňujúce pedagogické štúdium absolvovala na Vy-sokej škole výtvarných umení v Bratislave. Vo svojej umeleckej tvorbe sa venuje ilustrá-ciám, keramike a maľbe na sklo. V ZUŠ sv. Cecílie sa venuje deťom prvého stupňa.

Mgr. art. Andrej Čertezni
            Študoval na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave v odbore kamenárstvo. V štúdiu pokračoval na Vysokej škole výtvarných umení v odbore sochárstvo. Umelecky sa realizuje cez ušľachtilé materiály ako mramor a kov. Diela Andreja Čertezniho sú zastúpe-né v mnohých súkromných zbierkach na Slovensku a v strednej Európe. Vo výtvarnom odbore ZUŠ sv. Cecílie vyučuje žiakov prvého stupňa.

Mgr. Zuzana Čičová
            Vyštudovala Strednú priemyselnú školu v Bratislave, odbor textil. Na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave študovala vedu o výtvarnom umení. Pedagogické vzdelanie si doplnila na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V ZUŠ sv. Cecílie sa zameriava hlavne na prácu s deťmi predškolského veku a prvého stupňa.

Mgr. art. Dávid Dzurňák
            Študoval na Strednej priemyselnej škole v Spišskej Novej Vsi študijný odbor kameňoso-chárstvo. Vysokoškolské štúdium absolvoval na Akadémii výtvarných umení, Fakulte vý-tvarných umení – Katedra sochárstva, odbor Voľné výtvarné umenie, Ateliér figurálneho prejavu s Cenou dekana za najlepšiu diplomovú prácu (2010). Svoje práce vystavoval v rámci kolektívnych výstav na Slovensku. Vo svojej voľnej tvorbe sa venuje ilustráciám, objektom a inštaláciám. V ZUŠ sv. Cecílie vyučuje žiakov prvého stupňa.

MgA. Jana Znášiková
            Narodila sa v Bratislave. Na ŠÚV Josefa Vydru v Bratislave absolvovala odbor výstavníctvo a propagačné výtvarníctvo. V rokoch 1996  2002 študovala na VŠVU v Bratislave na Ka-tedre úžitkového umenia a Katedre fotografie a vizuálnych médií. Katedru animovanej tvorby a multimédií pražskej FAMU navštevovala v rokoch 2002  2007. Zúčastnila sa šti-pendijného tvorivého postgraduálneho pobytu v Grécku na ASFA v Aténach a AUTH v Thessalonikách (2011 - 2012). Vystavovala na Slovensku, v Čechách aj v zahraničí. Partici-povala na viacerých medzinárodných umeleckých workshopoch, sympóziách, seminároch, prezentáciách a festivaloch. Spolupracovala na projektoch s profesionálmi v oblasti archi-tektúry, dizajnu a umenia. Posledné roky pracuje na vývoji a realizácii vlastného autorské-ho animovaného TV seriálu pre deti. Vo vlastnej tvorbe sa stali stredobodom jej záujmu oblasť vizuálneho umenia, dizajnu, detskej Ilustrácie a audiovizuálnej tvorby pre deti. Ra-da vo svojej tvorbe experimentuje a kombinuje rôzne médiá. V ZUŠ sv. Cecílie vedie deti 1. až 3. ročníka prvého stupňa.