• Koncerty 2015/2016

Konzervatórium v  Bratislave

ZUŠ sv. Cecílie

Program koncertu

Michel Corrette (1707 – 1795)

Téma s variáciami La Furstenberg

Lucia Janečková, sopránová zobcová flauta, 1. ročník ŠPD

Katarína Nedeľková, altová zobcová flauta, 5. ročník

Adam Štefunko, basová zobcová flauta, 1. ročník ŠPD

pedagógovia: Tomáš Svitek a Martina Lišková, ZUŠ sv. Cecílie

Miroslav Hošek (1931) Legátko

Patrik Horčík, zobcová flauta, 1. ročník | Hiromi Cseh Ishiguri, klavír

pedagóg: Zdenka Vaculová, ZUŠ Exnárova

Miroslav Hošek (1931) Zamyšlení

Jindřich Láznička, zobcová flauta, 2. ročník | Zuzana Chlpíková, klavír

Camille Saint-Saëns (1835 – 1921) Karneval zvierat, č. VIII Labuť

Ľudmila Belejová, zobcová flauta, 3. ročník | Zuzana Chlpíková, klavír

Etienne Nicolas Méhul (1763 – 1817) Gavota

Jindřich Láznička, zobcová flauta, 2. ročník | Zuzana Chlpíková, klavír

Antonio Vivaldi (1678 – 1741) Presto

Ľudmila Belejová, zobcová flauta, 3. ročník | Zuzana Chlpíková, klavír

Jean-Baptiste Loeillet (1680 – 1730) Sonáta C dur, I. časť Poco largo

Veronika Soviarová, zobcová flauta, 4. ročník | Barbora Varmužová, klavír

pedagóg: Martina Lišková, ZUŠ sv. Cecílie

Alessandro Marcello (1684 – 1750) Koncert d mol pre hoboj a orchester I. časť Andante e spiccato, úprava: Hugo Ruf

Katarína Nedeľková, zobcová flauta, 5. ročník | Barbora Varmužová, klavír

pedagóg: Martina Lišková, ZUŠ sv. Cecílie

Jean-Baptiste Loeillet (1680 – 1730) Sonáta a mol, časť Allegro

Paulína Šolcová, zobcová flauta, 2. ročník, II. stupeň | Hiromi Cseh Ishiguri, klavír

pedagóg: Zdenka Vaculová, ZUŠ Exnárova

Johann Sebastian Bach (1685 – 1750) Orchestrálna suita č. 2 h mol, VII. časť Badinerie

Lucia Janečková, zobcová flauta, 1. ročník ŠPD | Anna Rényiová, čembalo

pedagóg: Tomáš Svitek, ZUŠ sv. Cecílie

Konzervatórium v Bratislave

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767) Trio sonáta C dur pre dve altové zobcové flauty a basso continuo

Katarína Dučai, altová zobcová flauta | Irena Dopitová, altová zobcová flauta Zuzana Biščáková, spinet

Michel Blavet (1700 – 1768) Sonáta č. 2 d mol, II. časť Allegro

Katarína Dučai, zobcová flauta | Zuzana Biščáková, spinet

Hans-Martin Linde (1930) Music for a bird

Irena Dopitová, zobcová flauta

Irena Dopitová pochádza z Valašska, je absolventka Univerzity Palackého v Olomouci v odbore filozofia a hudobná výchova. Momentálne už niekoľko rokov žije vo Viedni, kde sa venuje štúdiu zobcových fláut na Univerzite múzických umení (2013 – 1. diplomová skúška v koncertnom odbore, profesori Hans Maria Kneihs a Carsten Eckert). V súčasnosti je študentkou druhého stupňa univerzitného štúdia v triede profesora Carstena Eckerta a dokončuje štúdium pedagogiky hry na nástroj. Irena Dopitová sa s nadšením venuje predovšetkým súčasnej hudbe, komornej hudbe a pedagogickej činnosti.

Katarína Dučai pochádza z Košíc. Na Univerzite múzických umení vo Viedni študovala v triede profesora Helmuta Schallera koncertný odbor hry na zobcovú flautu. Účinkuje vo viacerých komorných zoskupeniach a barokových orchestroch, s ktorými koncertuje doma i v zahraničí. Je držiteľkou niekoľkých viacnásobných medzinárodných ocenení. Za svoje medzinárodné úspechy bola v roku 2002 ocenená š pendiom z fondu Viktora Bunzla. Svoje vedomos si prehlbovala vrám- ci medzinárodných majstrovských kurzov u renomovaných hudobníkov (Han Tol, Bart Spanho- ve, Markus Zahnhausen, Joris van Goethem, Kammertrio Linz-Wien, a iné). Od septembra 2006 vyučuje na Konzervatóriu v Bra slave zobcovú autu ako hlavný odbor. Od roku 2010 vyučuje zobcovú autu na Hudonej škole Johanna Sebas ana Bacha vo Viedni. Pedagogicky pôsobí aj v rámci interpertačných kurzov Flauto Dolce v Bra slave a v Košiciach.

Zuzana Biščáková študovala na Schola Cantorum v Paríži (postgraduálne štúdium, E. Indjic), na VŠMU v Bratislave (doktorandské a magisterské štúdium, D. Varínska) a na Žilinskom Konzervatóriu (Ľ. Fraňová). V roku 1996 získala 1. miesto na Súťaži slovenských konzervatórií a o rok neskôr zvíťazila na Medzinárodnom fes vale v Londýne. V roku 2002 jej bolo udelené ocenenie za najlepšiu inter- pretáciu skladby slovenského autora, Londýn (2002). Počas štúdií sa zúčastnila mnohých maj- strovských kurzov pod vedením pedagógov ako E. Indjic, P. Jasmin, M. Bilson, S. Per carolli, M. Lapšanský a P. Toperczer. Zuzana Biščáková koncertovala s Košickou lharmóniou (2002), ŠKO Žilina (1997), Orchestrom slovenského rozhlasu (2002), Janáčkovou lharmóniou Ostrava (2009). Je členkou zoskupení Cluster ensemble, Chantensemble, Ostrava band, spolupracuje s významnými slovenskými a zahraničnými interpretmi (P. Mikuláš, Nao Higano, P. Ko k, J. Pastorková, M. Lejava, I. Šiller, J. Palovičová, F. Király a iní) Pravidelne účinkuje na fes valoch a koncertoch doma aj v zahraničí (Gaida fes val vo Vilniuse, Ostravské dni, Melos-Étos, Ars Nova Cassoviae, Konvergencie, Orfeus, Košická hudobná jar a pod.) a nahráva pre Slovenský rozhlas.